Na počátku byla SLEPICE! Nebo vejce?

 

Co bylo dřív „vejce nebo slepice?“


Toť odvěká otázka lidstva. Otázka stejně tak důležitá a diskutovaná, jako třeba to, kdy a jak vzniknul vesmír? Proč jsme tady na planetě? Kdy dostane lidstvo rozum? Nebo proč se do těla mého pubertálního syna nastěhoval mimozemšťan?


Rozhodně nemám ambici tady vyřešit odvěký spor, který dělí lidstvo na dvě skupiny stejně vyhraněné, jako třeba „kočkaři“ a „pejskaři“ nebo „horňáci“ a „dolňáci“. Ne, tento příspěvek nemá za cíl poskytnout rozřešení odvěké ontologické hádanky. To, na co chci poukázat je, že na počátku nebylo ani slovo, ani bůh, ani velký třesk, ani posvátná kráva, had v Ráji nebo jiné mýtické zvíře. Na počátku byla SLEPICE (nebo vejce). Tolik podceňovaný a opomíjený živočišný druh. Konečně přišel čas vyvrátit zpátečnický předsudek zatrpklé části společnosti, že slepice je jen úplně blbý, neochočitelný a zákeřný stroj na maso a vajíčka. Ti, kdo stejně, jako já, slepice chováte, jistě potvrdíte, jak vysoce inteligentní, empatický, ochočitelný a přátelský tento tvor je. A zjevně to věděli i naši předkové na počátku věků, když se ptali po podstatě vzniku života - „vejce nebo slepice?“ A možná je slepice pozůstatkem nějaké dávné vysoce vyspělé mimozemské civilizace. Nepochopena zůstává pouze kvůli naší omezené vyspělosti.


My osvícení „drůbežáři“ o božské podstatě slepic vůbec nepochybujeme. Je tedy na nás, abychom ostatnímu, méně uvědomělému světu, přinesli důkaz. Kde ho hledat? V každém kurníku. Přestaňme být slepý.ce a otevřeme společně lidstvu oči. Já se o to pokouším s humorem a nadhledem v této knize, i přesto, že mě stále řada mých přátel díky tomu za Slepý.ci považuje.

 

Client Portal | Internal Tools | Web App Builder | Free Website Builder Made with Softr